Zwiedzanie Lublina z przewodnikiem.
Lublin to miasto z ponad 700-letnią historią pełne wyjątkowych zabytków i wspaniałych atrakcji, dlatego zwiedzanie Lublina z przewodnikiem należy odbyć w towarzystwie doświadczonego, licencjonowanego przewodnika jaką jest firma EDU-TOUR Turystyka i Edukacja +48 691 516 727 z wieloletnim stażem który nie tylko będzie ciekawie opowiadał ale także na życzenie może oprowadzić Was w historycznym stroju. Nasi przewodnicy po Lublinie pracują z prawdziwą pasją i oprowadzane wycieczki po mieście są miłym wspomnieniem jeszcze przez długie miesiące. Z nami podczas naszych wspólnych wycieczek po takich miejscach jak Stare Miasto w Lublinie, Kazimierz nad Wisłą, Nałęczów lub Janowiec nad Wisłą nie będziecie się nudzić.
Oferujemy dodatkowo świetną zabawę nie tylko dla najmłodszych ale także dla dorosłych. Nasi przewodnicy po Lublinie to ludzie z prawdziwą pasją którzy mocno kochają Lublin i znają jego wszystkie tajemnice, które chętnie przekażą Wam podczas długich spacerów po lubelskim, pięknym i tajemniczym Starym Mieście.
Pełno jest tutaj miejsc które od wieków skrywają swoje tajemnice czekające na rozwiązanie do dzisiaj. Być może właśnie podczas Waszej wycieczki z przewodnikiem, miejsca te zostaną odkryte. Spacerując ulicami Lublina z określonym skutkiem, możemy zgłębić interesującą historię tego miasta, poznając szczegóły dotyczące zdarzeń z wydarzeniami, które mają duży wpływ na jego charakter.
Przewodnik Lublin - wybierz tego jedynego i wyjątkowego.
Zwiedzanie Lublina z przewodnikiem to odkrywanie tajemnic minionych czasów, które ukształtowały oblicze Lublina i zorganizowały go w miejscu magicznym oraz królewskim. Eksploracja pod okiem przewodnika pozwala na wysłuchanie fascynujących opowieści, ciekawostek i anegdot dotyczących z Lublinem, które stanowią dodatkowe nasze doświadczenie o dodatkowych wartościach miasta. Mistrzowskie narracje przewodnika przeniosą nas w dawne czasy, gdzie lokalne legendy splatają się z wydarzeniem, barwną panoramą przeszłości i teraźniejszości miasta. Dzięki temu nie tylko ujawniliśmy informacje o wydarzeniach historycznych, ale także zgłębimy mitologię i folklor z Lublinem, odkrywając zakamarki jego duszy i ukryte tajemnice. Korzystanie z usług przewodnika nie tylko pozwala na zapoznanie się z bardziej pouczającym, ale także obejmującym i zawartym. Doskonałe wyposażenie miasta oraz najwyższe opłaty pozwalają na miejsce przewodnika, który trzyma uwagę, oszczędzając na czas, który podlega kontroli na trasie lub informacji. Warto skorzystać, że nie tylko szansa na poszerzenie wiedzy, ale także możliwość wyjścia i zwiedzania miejsca. Dlatego polecamy Wam: przewodnik Lublin musi być wyjątkowy i jedyny a Twoja wycieczka po mieście będzie niezapomnianym przeżyciem.
Zwiedzanie Lublina, opowiadania, legendy miejskie, degustacje...
Zwiedzanie Lublina z przewodnikiem to nie tylko słowa, to także degustacje wyjątkowych, regionalnych potraw, win i piwa z produkowanych na Lubelszczyźnie. Bo Lubelskie to nie tylko zabytki i gastronomia. To także wspaniałe winnice, które produkują wyjątkowe, regionalne wina cenione nie tylko tutaj ale także za granicami Polski. W Lublinie od lat istnieje browar produkujący cenione piwo znane nie tylko w Europie ale także i w Ameryce.
Edu-Tour organizuje zwiedzanie Lublina z przewodnikiem w różnych formach czasowych oraz z szalonym pomysłem. Bo przejazd starym trolejbusem Ziutkiem czy Legenda o kamieniu nieszczęścia przy Wieży Trynitarskiej długo pozostaną w Waszej pamięci. Na koniec wycieczki przewodnicy zabiorą Was na deser do lodziarni na Placu Zamkowym a na noc do przytulnego hotelu z klasą gdzie odpoczniecie przed kolejnym dniem zwiedzania Lublina.
Wycieczki szkolne po Lublinie.
Oprowadzamy także wycieczki szkolne po Lublinie. Dla nich mamy specjalnie przygotowany program który powoduje że zwiedzanie staje się przyjemnością i nie ma ani chwili nudy. Z nami zobaczysz nie tylko Lublin ale także Nałęczów znany z uzdrowisk które tam istnieją od wielu lat oraz Kazimierz nad Wisłą - miasto z duszą. Kto raz tu przyjedzie chce tam wracać zawsze. To miasto artystów z historią sięgającą daleko w mroczną przeszłość.
Skontaktuj się z nami aby ustalić szczegóły Waszej przyszłej wycieczki z przewodnikiem po Lublinie. Zapewniamy, że czas który z nami spędzicie będzie pamiątką i zapewne wrócicie tutaj za jakiś czas. Wrócicie do nas po kolejną wycieczkę z naszym przewodnikiem by poznać kolejne tajemnice Lublina.
Jeżeli chcesz zwiedzać Lublin zapraszamy do zapoznania się z naszą proponowana trasą:
Wycieczki po Lublinie z przewodnikiem.
Zapraszamy na wycieczki po Lublinie z przewodnikiem. Zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem polecamy zacząć od Wzgórza Zamkowego u podnóża którego znajduje się duży parking który w sobotę i niedzielę jest darmowy. W obrębie Wzgórza Zamkowego znajduje się Zamek Lubelski, Kaplica Zamkowa i wieża obronna zwana Donżonem. Poniżej wstępy do artykułów które w całości znajdziesz w górnym menu.
Przewodnik po Lublinie oprowadzi Was po Wzgórzu Zamkowym.
Zamek Lubelski został przekształcony z drewnianego na murowany w latach 1341 - 1370 przez Kazimierza Wielkiego po najeździe Tatarów na Lublin w 1341 roku. Zamek gotycki składał się z murów obronnych i bramy, części mieszkalnej oraz czwrobocznej baszty zwanej w późniejszych latach Basztą Żydowską. Zamek pełnił między innymi rolę kwatery królewskiej odwiedzanej przez Kazimierza Wielkiego oraz przedstawicieli rodu Jagiellonów. Bywał tu także król Jagiełło w towarzystwie królowej Jadwigi. Na Zamku Lubelskim przebywał Jan Długosz wychowując synów Kazimierza Jagiellończyka...
Donżon - wieża obronna, jedyny zachowany element grodu lubelskiego z czasów państwa pierwszych Piastów (lata 30 XIII wieku - przełom XIII - XIV stulecia). Budowla o średnicy 15 metrów posiada cztery kondygnacje, w tym piwniczną. Wejście na kondygnacje prowadzi z wąskiej klatki schodowej. Grubość murów donżonu w dolnej części przekracza 3,5 metra. Lubelski donżon pełnił głównie rolę obronną.
Kaplica Zamkowa (Kaplica Trójcy Świętej) to symbol wielokulturowej przeszłości Lublina. To tutaj prowadzą wszystkie drogi w Lublinie. To tutaj przyjeżdżają turyści z całego świata aby podziwiać freski wykonane przez ruskich artystów. Spójrzmy na freski, na jednym z nich widzimy jak dwóch igrców razem z muzykantami bierze udział w scenie wyśmiewania się z Jezusa. Scena ta kojarzy się nam z wielkanocnym misterium liturgicznym. Takie właśnie misteria oglądali mieszkańcy Lublina w kościele farnym Świętego Michała po którym pozostał pusty plac Plac po Farze. Kolejna ciekawostka to anioły, jest ich tutaj tak dużo, że nocą nad kaplicą słyszymy delikatny szum anielskich skrzydeł..
Kaplica Zamkowa (Kaplica Trójcy Świętej) to symbol wielokulturowej przeszłości Lublina. To tutaj prowadzą wszystkie drogi w Lublinie. To tutaj przyjeżdżają turyści z całego świata aby podziwiać freski wykonane przez ruskich artystów. Spójrzmy na freski, na jednym z nich widzimy jak dwóch igrców razem z muzykantami bierze udział w scenie wyśmiewania się z Jezusa. Scena ta kojarzy się nam z wielkanocnym misterium liturgicznym. Takie właśnie misteria oglądali mieszkańcy Lublina w kościele farnym Świętego Michała po którym pozostał pusty plac Plac po Farze. Kolejna ciekawostka to anioły, jest ich tutaj tak dużo, że nocą nad kaplicą słyszymy delikatny szum anielskich skrzydeł...
Dalej ze Wzgórza Zamkowego proponujemy przejść na lubelskie Stare Miasto gdzie warto zobaczyć wybrane przez nas obiekty:
Bazylika Dominikanów z Edu-Tour to przygoda z historią.
Klasztor Ojców Dominikanów. Mówią, że to serce Starego Miasta. Inni, że to serce Lublina. I coś w tym jest. Historia Ojców Dominikanów rozpoczęła się w 1231 roku. Przybyli oni z Sandomierza do Lublina. Gdy pojawili się na Wzgórzu Staromiejskim w miejscu obecnego klasztoru było puste pole a za obecnym ołtarzem tylko palisada. Zamieszkali oni u księży w kościele Św. Mikołaja na Czwartku. Kiedy wybudowano tu pierwszy klasztor w 1253 roku sprowadzili się do niego. Są już z nami prawie 800 lat i tyle ma też kościół. Będąc w środku spójrzmy na sklepienia końca okresu gotyckiego a początek renesansu a więc przełomu XV i XVI wieku. Patrząc na ozdoby w kaplicach Firlejowskiej czy kaplicy Tyszkiewiczów zobaczymy ozdoby renesansowe.
Budowa Archikatedry pw. św. Jana Chrzciciela została rozpoczęta w 1586 roku. Do 1604 roku wzniesiono nawę, prezbiterium i dwie kopułowe kaplice. Do budowy nawy wykorzystano XIV wieczne mury. Z kilkuletnia przerwą do 1617 roku wybudowano dwuwieżową fasadę z sześciokolumnowym portykiem oraz północną kaplicę. Później przez 150 lat już niewiele się zmieniło. 10 marca 1752 roku miał miejsce pożar który spowodował wiele szkód po którym w latach 1752-1755 prowadzono prace przy odbudowie...
Wieża Trynitarska. Mamy piękny, letni, słoneczny dzień. Spacerujesz po uliczkach Starego Miasta w Lublinie. A może masz ochotę zobaczyć to wszystko z góry? Jeśli tak, to zapraszam na Wieżę Trynitarską którą rozsławił nasz lubelski Józef Czechowicz piszac o złotym koguciku który furkocze na jej szczycie. Kiedy budowano Teatr Stary który może już poznałeś wieża nie wyglądała tak okazale. Stała się nią dopiero po 1826 roku...
Zapraszamy do galerii z Wieży Trynitarskiej.
Po za Starym Miastem proponujemy zobaczyć:
Muzeum Wsi Lubelskiej z przewodnikiem.
Muzeum Wsi Lubelskiej - Skansen - tutaj polecamy zwiedzanie z przewodnikiem w jednym miejscu na powierzchni 25 hektarów poznamy kilkanaście regionów: Wyżynę Lubelską, Polesie Lubelskie, Podlasie, Powiślę, Roztocze, miasteczko rolnicze i sektor dworski. Nie zapomnijmy zobaczyć kościoła rzymskokatolickiego, cerkwi greckokatolickiej i plebanii. Wraz z czasem dochodzą kolejne. Na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej zostało wyeksponowanych wraz z małą architekturą około siedemdziesięciu obiektów. Zagrody są dokładnie odtworzone wraz z urządzeniami wnętrz i przedmiotami codziennego użytku. Bo przecież tutaj toczyło się codzienne, rodzinne życie...
Zapraszamy do galerii z Muzeum Wsi Lubelskiej.
Zwiedzanie Muzeum na Majdanku.
Muzeum na Majdanku i tutaj polecamy zwiedzanie Lublina z przewodnikiem, to były niemiecki obóz koncentracyjny działający w czasie drugiej wojny światowej na przedmieściach Lublina w dzielnicy Majdan Tatarski. Początki obozu na Majdanku zaczynają się w 1941 roku gdy Heinrich Himmler polecił założenie obozu wojennego przeznaczonego dla około 25 tysięcy więźniów zatrudnionych w warsztatach budowlanych SS i policji. Jesienią 1941 roku postanowiono obóz powiększyć co doprowadziło że stał się miejscem mordu przez okupanta niemieckiego Polaków i Żydów. Później niemiecki okupant mordował tutaj także ludność różnej narodowości pochodzącą z całej Europy. W listopadzie 1943 roku zamordowano tutaj 42 000 Żydów ale liczby mogą być o wiele większe...