panorama lublin

 

Kot w butach Lublin

Trolejbus Ziutek LublinSezon Lublin 2013 obfitował w mnóstwo atrakcji. Jedną z nich z której skorzystałem  był przejazd zabytkowym trolejbusem zwanym  Ziu-tek. Pojazd ZIU-tek jest pojazdem specjalnym stworzonym w warsztatach MPK Lublin Sp. z o.o. z okazji 50-lecia uruchomienia trakcji trolejbusowej w Lublinie.
Pojazd powstał na bazie popularnego przed laty, radzieckiego trolejbusu ZIU-9B.
To ten po lewej na zdjęciu. Posiada przyciemnione szyby i namalowaną metodą air brush grafikę nowego ratusza i symbolu Lublina - Bramy Krakowskiej oraz hasło promocyjne "Odkryjmy Lublin". Po wejściu do środka byłem mile zaskoczony. W tylnej części Ziutka zamontowano barek oraz urządzenia do degustacji różnych napojów oraz lodówkę. Wnętrze zostało całkowicie przerobione. Pomiędzy siedzeniami zostały umieszczone niewielkie stoliki przy których może usiąść 22 osoby. Jest nawet toaleta.

Początek trasy to okolice Bramy Krakowskiej i Katedry. Dalej ulicą: Zamojską, Fabryczną, Męczenników Majdanka obok byłego obozu na Majdanku do pętli i powrót. Następnie tą samą trasą do Lubartowskiej, Chodźki i pętla przy szpitalu. I powrót Lubartowską pod górę do miejsca gdzie zaczęła się nasza wycieczka.

 

 

Lubelska Galeria


logo mini kinobajkalogo mini teatrmuzycznydom tu i teraz 2multikino-logo


 logo nowe poznajlublin pl        ...od września 2012

email logo Pytania, sugestie? Zapraszam do kontaktu: grupavinci(małpka)op.pl  Polub nas  facebook logo   

PoznajLublin.pl jest prywatnym portalem informacyjno-turystycznym w żaden sposób nie związanym z Urzędem Miasta Lublin i innymi podobnymi organami publicznymi.

PoznajLublin.pl zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych w portalu www.poznajlublin.pl jest zabronione bez zachowania warunków korzystania z treści. 
Podstawa prawna: art. 25 ust. 1 pkt 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W celu wykorzystania treści i zdjęc należy uzyskać zgodę twórcy PoznajLublin.pl