panorama lublin

 

Kot w butach Lublin

Dawny Pałac Lubomirskich potem Krebsa (Lublin, ulica Szewska 4) powstał prawdopodobnie w końcu VXII wieku przy dolnym odcinku ulicy Staszica dawniej nazywanej Poczętkowskiej. Pierwotnie zwrócony był fasadą oraz bramą wjazdową a od północy aż do koryta Czechówki rozciągały się ogrody Pałacu Lubomirskich. Od połowy XIX wieku budynek wykorzystywany był na cele przemysłowe jako fabryka tytoniu i cygar a później skład nasion. W latach osiemdziesiątych XX wieku pałac został nadbudowany o jedną kondygnację przez co uległy zatarciu w większości cechy zabytkowe obiektu. Obecnie w pałacu mieści się siedziba IPN-u.

Lubelska Galeria


logo mini kinobajkalogo mini teatrmuzycznydom tu i teraz 2multikino-logo


 logo nowe poznajlublin pl        ...od września 2012

email logo Pytania, sugestie? Zapraszam do kontaktu: grupavinci(małpka)op.pl  Polub nas  facebook logo   

PoznajLublin.pl jest prywatnym portalem informacyjno-turystycznym w żaden sposób nie związanym z Urzędem Miasta Lublin i innymi podobnymi organami publicznymi.

PoznajLublin.pl zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych w portalu www.poznajlublin.pl jest zabronione bez zachowania warunków korzystania z treści. 
Podstawa prawna: art. 25 ust. 1 pkt 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W celu wykorzystania treści i zdjęc należy uzyskać zgodę twórcy PoznajLublin.pl