panorama lublin

 

Kot w butach Lublin

Ulica Ku FarzeUliczka Ku Farze to jeden z najpiękniejszych zaułków Starego Miasta w Lublinie. Wąska, tajemnicza, zacieniona gdzie promienie słońca rzadko docierają. Uliczka ta w przeszłości prowadziła od Placu Rybnego do kościoła pod wezwaniem świętego Michała Archanioła gdzie obecnie znajduje się Plac po Farze. Została zamurowana i na otwarcie czekała aż do roku 1954, kiedy to podczas odnowy Starego Miasta natrafiono na zamurowaną w 1796 roku  od strony ulicy Grodzkiej uliczkę. Po wyburzeniu muru powstałe przejście nazwano ulicą Ku Farze.

Ciekawostką jest, że tutaj kręcono sceny bardzo popularnego serialu historycznego "Czarne Chmury".

Lubelska Galeria


logo mini kinobajkalogo mini teatrmuzycznydom tu i teraz 2multikino-logo


 logo nowe poznajlublin pl        ...od września 2012

email logo Pytania, sugestie? Zapraszam do kontaktu: grupavinci(małpka)op.pl  Polub nas  facebook logo   

PoznajLublin.pl jest prywatnym portalem informacyjno-turystycznym w żaden sposób nie związanym z Urzędem Miasta Lublin i innymi podobnymi organami publicznymi.

PoznajLublin.pl zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych w portalu www.poznajlublin.pl jest zabronione bez zachowania warunków korzystania z treści. 
Podstawa prawna: art. 25 ust. 1 pkt 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W celu wykorzystania treści i zdjęc należy uzyskać zgodę twórcy PoznajLublin.pl