panorama lublin

 

Kot w butach Lublin

Ulica Grodzka w LublinieUlica Grodzka w Lublinie prowadzi od Bramy Grodzkiej do Rynku stanowiąc w przeszłości odcinek traktu Krakowskiego prowadzącego na Wzgórze Zamkowe w Lublinie. Warto dodać, że nazwę tę nosi od najdawniejszych czasów. Na wysokości kościoła farnego pod wezwaniem świętego Michała Archanioła (obecnie już nie istniejącego) znajdował się plac handlowy. Idąc ulicą Grodzką zwróćmy uwagę na zabytkowe kamieniczki zbudowane od XV do XVIII wieku które zostały przebudowane w XIX wieku a renowacja ich pięknych fasad została przeprowadzona w 1954 roku. Przy ulicy Grodzkiej zamieszkiwali dawniej członkowie palestry Trybunału Koronnego.

Lubelska Galeria


logo mini kinobajkalogo mini teatrmuzycznydom tu i teraz 2multikino-logo


 logo nowe poznajlublin pl        ...od września 2012

email logo Pytania, sugestie? Zapraszam do kontaktu: grupavinci(małpka)op.pl  Polub nas  facebook logo   

PoznajLublin.pl jest prywatnym portalem informacyjno-turystycznym w żaden sposób nie związanym z Urzędem Miasta Lublin i innymi podobnymi organami publicznymi.

PoznajLublin.pl zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych w portalu www.poznajlublin.pl jest zabronione bez zachowania warunków korzystania z treści. 
Podstawa prawna: art. 25 ust. 1 pkt 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W celu wykorzystania treści i zdjęc należy uzyskać zgodę twórcy PoznajLublin.pl