panorama lublin

 

Światowa_Wystawa_Bonsai_Lublin

Muzeum Wsi Lubelskiej

Kot w butach Lublin

Smaller Default Larger

Kościół Powizytkowski LublinKościół Matki Bożej Zwycięskiej lub kościół powizytkowski został wybudowany po zwycięskiej bitwie pod Grunwaldem przez Władysława Jagiełłę który lubił lublinian dając Lublinowi różne przywileje. Podobno kościół budowali jeńcy krzyżaccy. Tu właśnie przybyły Brygidki oraz męska linia zakonu Brygidzi. Osiedli oni w dwóch skrzydłach. Kościół ten to jeden z najciekawszych zabytków gotyku i renesansu w Lublinie. 

W chwili obecnej kościół jest po świeżym remoncie. Można wejść do środka i zobaczyć krypty z wystawionymi trumnami oraz na wieżę skąd mamy widok na  Lublin. Wewnątrz znajdują się stare obrazy: przepiękny obraz świętej Brygidy, polichromię, ołtarze.

Lubelska Galeria


logo mini kinobajkalogo mini teatrmuzycznydom tu i teraz 2multikino-logo


 logo nowe poznajlublin pl        ...od września 2012

email logo Pytania, sugestie? Zapraszam do kontaktu: grupavinci(małpka)op.pl  Polub nas  facebook logo   

PoznajLublin.pl jest prywatnym portalem informacyjno-turystycznym w żaden sposób nie związanym z Urzędem Miasta Lublin i innymi podobnymi organami publicznymi.

PoznajLublin.pl zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych w portalu www.poznajlublin.pl jest zabronione bez zachowania warunków korzystania z treści. 
Podstawa prawna: art. 25 ust. 1 pkt 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W celu wykorzystania treści i zdjęc należy uzyskać zgodę twórcy PoznajLublin.pl