panorama lublin

 

Światowa_Wystawa_Bonsai_Lublin

Muzeum Wsi Lubelskiej

Kot w butach Lublin

Smaller Default Larger

Katolicki Uniwerytet LubelskiKatolicki Uniwersytet Lubelski imienia Jana Pawła II został założony w 1918 roku z inicjatywy księdza Idziego Radziszewskiego czego upamiętnieniem jest nadanie imienia jednej przylegającej ulicy. W okresie międzywojennym z KUL-em związanych było wielu wybitnych uczonych. Po drugiej wojnie światowej KUL wznowił swoja działalność jako pierwszy uniwersytet w Polsce. Wsród kadry profesorskiej należy wymienić Karola Wojtyłę - póxniejszego papieża Jana Pawła II. Zwiedzając KUL zwróćmy uwagę na zabytkowe budynki mające bogatą przeszłość.

Lubelska Galeria


logo mini kinobajkalogo mini teatrmuzycznydom tu i teraz 2multikino-logo


 logo nowe poznajlublin pl        ...od września 2012

email logo Pytania, sugestie? Zapraszam do kontaktu: grupavinci(małpka)op.pl  Polub nas  facebook logo   

PoznajLublin.pl jest prywatnym portalem informacyjno-turystycznym w żaden sposób nie związanym z Urzędem Miasta Lublin i innymi podobnymi organami publicznymi.

PoznajLublin.pl zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych w portalu www.poznajlublin.pl jest zabronione bez zachowania warunków korzystania z treści. 
Podstawa prawna: art. 25 ust. 1 pkt 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W celu wykorzystania treści i zdjęc należy uzyskać zgodę twórcy PoznajLublin.pl