panorama lublin

 

Kot w butach Lublin

Muzeum Apteka zlokalizowana jest przy Trakcie Królewskim który swój początek ma w Bramie Krakowskiej, poprzez Bramową, Rynek, ulicę Grodzką aż na Zamek Lubelski. Przy ulicy Grodzkiej 5 i 5A znajdują się dwie zabytkowe kamienice których historia sięga daleko do przełomu XV i XVI wieku. W XIX wieku wnętrza obu kamienic zostały połączone. Właścicielem kamienicy przy Grodzkiej 5A był aptekarz Jan Polakiewicz.

Po wejściu do apteki tuż za progiem przenosimy się w odległą przeszłość. Ja osobiście byłem zdziwiony i pewien zachwytu. Zabytkowe meble, naczynia i stare sprzęty apteczne służyły w minionych latach tym, którzy ratowali ludzkie życie. W przedmiotach tych zamknięta jest cząstka historii jednego z najstarszych zawodów który pilnie strzegł tajników swojej wiedzy. Zawodu aptekarza który cieszył się wielkim szacunkiem.

Podsumowując, kto tu wchodzi nie wychodzi rozczarowany.

 

Lubelska Galeria


logo mini kinobajkalogo mini teatrmuzycznydom tu i teraz 2multikino-logo


 logo nowe poznajlublin pl        ...od września 2012

email logo Pytania, sugestie? Zapraszam do kontaktu: grupavinci(małpka)op.pl  Polub nas  facebook logo   

PoznajLublin.pl jest prywatnym portalem informacyjno-turystycznym w żaden sposób nie związanym z Urzędem Miasta Lublin i innymi podobnymi organami publicznymi.

PoznajLublin.pl zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych w portalu www.poznajlublin.pl jest zabronione bez zachowania warunków korzystania z treści. 
Podstawa prawna: art. 25 ust. 1 pkt 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W celu wykorzystania treści i zdjęc należy uzyskać zgodę twórcy PoznajLublin.pl