panorama lublin

 

Kot w butach Lublin

Czasami spacerując po Starym Mieście podchodzą do mnie turyści z zapytaniem "gdzie jest ulica Szeroka?". Więc im odpowiadam: Była taka ulica od bardzo dawna przez setki lat aż do 1941 roku kiedy została główna ulicą getta lubelskiego. W 1942 roku większość mieszkańców ulicy Szerokiej wywieziono do obozu zagłady w Bełżcu. A Niemcy zaczęli wyburzanie domów, niszczenie świętych ksiąg, mebli, obrazów i pamiątek. Ulica Widzącego z Lublina stała się wielkim rumowiskiem zamienionym na Plac Zebrań Ludowych a dziś Plac Zamkowy.

Lubelska Galeria


logo mini kinobajkalogo mini teatrmuzycznydom tu i teraz 2multikino-logo


 logo nowe poznajlublin pl        ...od września 2012

email logo Pytania, sugestie? Zapraszam do kontaktu: grupavinci(małpka)op.pl  Polub nas  facebook logo   

PoznajLublin.pl jest prywatnym portalem informacyjno-turystycznym w żaden sposób nie związanym z Urzędem Miasta Lublin i innymi podobnymi organami publicznymi.

PoznajLublin.pl zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych w portalu www.poznajlublin.pl jest zabronione bez zachowania warunków korzystania z treści. 
Podstawa prawna: art. 25 ust. 1 pkt 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W celu wykorzystania treści i zdjęc należy uzyskać zgodę twórcy PoznajLublin.pl