panorama lublin

 

Kot w butach Lublin

Pałac Tarłów w LubliniePałac Tarłów zwany także Olizarów to obecnie Wojewódzki Ośrodek Kultury przy ulicy Dolnej Panny Marii 3 w Lublinie. Historia tego miejsca sięga połowy XVI wieku kiedy w tym miejscu został wybudowany dwór. Pałac murowany został wzniesiony w 2 połowie XVII wieku. Następnie w połowie XVIII wieku został spalony. Odbudowany jako rezydencja magnacka był własnością rodziny Tarłów herbu Topów. W okresie drugiej wojny światowej znajdował się tutaj szpital wojskowy a po wojnie liceum żeńskie. Remont w latach 1970 - 1971 sprawił, że obiekt stracił cechy późnobarokowej architektury.

Lubelska Galeria


logo mini kinobajkalogo mini teatrmuzycznydom tu i teraz 2multikino-logo


 logo nowe poznajlublin pl        ...od września 2012

email logo Pytania, sugestie? Zapraszam do kontaktu: grupavinci(małpka)op.pl  Polub nas  facebook logo   

PoznajLublin.pl jest prywatnym portalem informacyjno-turystycznym w żaden sposób nie związanym z Urzędem Miasta Lublin i innymi podobnymi organami publicznymi.

PoznajLublin.pl zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych w portalu www.poznajlublin.pl jest zabronione bez zachowania warunków korzystania z treści. 
Podstawa prawna: art. 25 ust. 1 pkt 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W celu wykorzystania treści i zdjęc należy uzyskać zgodę twórcy PoznajLublin.pl