panorama lublin

 

Kot w butach Lublin

Pałac Parysów w LubliniePałac Parysów w Lublinie przy ulicy Bernardyńskiej 3 to obecnie Galeria Handlowa. Nazwa pałacu pochodzi od właściciela Szczęsnego Parysa który był dworzaninem królewskim a później kasztelanem lubelskim. Budynek został zbudowany w połowie XVII wieku na planie prostokąta z dwoma wewnętrznymi dziedzińcami. Wcześniej istniał tutaj dwór Marcina Leśniowolskiego. W końcu XVIII wieku odbywały się tutaj przedstawienia teatralne a od 1815 roku bale. W XIX wieku został rozbudowany o trzecią kondygnację. Ostatnia przebudowa obiektu odbyła się w latach 1988-1991 w celu zaadoptowania na cele handlowe.

Lubelska Galeria


logo mini kinobajkalogo mini teatrmuzycznydom tu i teraz 2multikino-logo


 logo nowe poznajlublin pl        ...od września 2012

email logo Pytania, sugestie? Zapraszam do kontaktu: grupavinci(małpka)op.pl  Polub nas  facebook logo   

PoznajLublin.pl jest prywatnym portalem informacyjno-turystycznym w żaden sposób nie związanym z Urzędem Miasta Lublin i innymi podobnymi organami publicznymi.

PoznajLublin.pl zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych w portalu www.poznajlublin.pl jest zabronione bez zachowania warunków korzystania z treści. 
Podstawa prawna: art. 25 ust. 1 pkt 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W celu wykorzystania treści i zdjęc należy uzyskać zgodę twórcy PoznajLublin.pl