panorama lublin

 

Kot w butach Lublin

Pałac Czartryskich LublinPałac Czartryskich znajduje sie przy Placu Litewskim 2. Budynek został wzniesiony na przełomie XVII i XVIII wieku dla Stanisława Herakliusza Lubomirskiego, marszałka wielkiego koronnego i właściciela dóbr końskowolskich z siedziba w Puławach. Pałac Czartoryskich początkowo był niewielkim dworem który został rozbudowany w XVIII wieku przez rodzinę Sieniawskich. Barokowa budowla została wzniesiona na planie kwadratu z narożnymi alkierzami i szerokim, wysuniętym ryzaliatem. Tak jak i inne lubelskie pałace tak i tutaj zmieniali się właściciele którzy prowadzili różna działalność: mieściła się tutaj między innymi fabryka tytoniu i tabaki oraz sąd pokoju. Od 1972 roku jest własnością Lubelskiego Towarzystwa Naukowego.

 

 

Lubelska Galeria


logo mini kinobajkalogo mini teatrmuzycznydom tu i teraz 2multikino-logo


 logo nowe poznajlublin pl        ...od września 2012

email logo Pytania, sugestie? Zapraszam do kontaktu: grupavinci(małpka)op.pl  Polub nas  facebook logo   

PoznajLublin.pl jest prywatnym portalem informacyjno-turystycznym w żaden sposób nie związanym z Urzędem Miasta Lublin i innymi podobnymi organami publicznymi.

PoznajLublin.pl zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych w portalu www.poznajlublin.pl jest zabronione bez zachowania warunków korzystania z treści. 
Podstawa prawna: art. 25 ust. 1 pkt 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W celu wykorzystania treści i zdjęc należy uzyskać zgodę twórcy PoznajLublin.pl