panorama lublin

 

Kot w butach Lublin

Dwór Gorajskich został zbudowany około 1640 roku. Właścicielami gruntów byli Adam Gorajski i jego syn Zbigniew, kasztelan lubelski i przywódca kalwinów małopolskich. W końcu XIX wieku dwór przekształcono w kamienice mieszkalną. Później dobudowano oficyny a od frontu podwyższono skrzydła o dwa piętra. Na przełomie  XIX i XX wieku mieściło się tutaj  prywatne gimnazjum którego dyrektorem był Gracjan Chmielewski. Na balkonie od frontu budynku  ustawione są dwa posągi przedstawiające wielkich polaków: Adama Mickiewicza i Tadeusza Kościuszkę.

Lubelska Galeria


logo mini kinobajkalogo mini teatrmuzycznydom tu i teraz 2multikino-logo


 logo nowe poznajlublin pl        ...od września 2012

email logo Pytania, sugestie? Zapraszam do kontaktu: grupavinci(małpka)op.pl  Polub nas  facebook logo   

PoznajLublin.pl jest prywatnym portalem informacyjno-turystycznym w żaden sposób nie związanym z Urzędem Miasta Lublin i innymi podobnymi organami publicznymi.

PoznajLublin.pl zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych w portalu www.poznajlublin.pl jest zabronione bez zachowania warunków korzystania z treści. 
Podstawa prawna: art. 25 ust. 1 pkt 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W celu wykorzystania treści i zdjęc należy uzyskać zgodę twórcy PoznajLublin.pl