panorama lublin

 

Kot w butach Lublin

zalew zemborzyckiZalew Zemborzycki w Lublinie to miejsce pełne atrakcji nie tylko latem. O  każdej porze roku, także i zimą spotkać tutaj możemy osoby które chcąc oderwać się od zgiełku cywilizacji wybierają się tutaj na długie spacery pośród leśnej głuszy nad szumiącą wodą. Także rowerzyści mają tutaj swój raj ponieważ w chwili obecnej istnieje ścieżka rowerowa wokół Zalewu Zemborzyckiego. Wędkarze natomiast mają swoje miejsca gdzie mogą złapać taaaaką rybę. 

Nad Zalewem Zemborzyckim znajdują sie dwa centra rozrywki. Jedno na wschodnim zalesionym brzegu: "Słoneczny Wrotków". Tutaj znajdziemy wyciąg nart wodnych "Reland", kompleks basenów naziemnych wraz z placami zabaw, wypożyczalnie sprzętu wodnego i rowerów oraz park linowy. Ponadto znajdziemy tutaj punkty małej gastronomii gdzie smacznie możemy zjeść małe co nieco.

Po drugiej wschodniej stronie znajduje się ośrodek "Marina". W ostatnich latach trochę zaniedbany ale są wspaniałe plany, aby i tutaj było po europejsku. Znajdziemy tutaj także wypożyczalnie sprzętu sportowego, letni komisariat policji oraz oczywiście punktu gastronomii. Ponadto czego nie ma po przeciwległej stronie a znajdziemy tutaj to boisko do piłki nożnej. Urokliwa po tej stronie Zalewu Zemborzyckiego jest stara aleja kasztanowa oraz dawny budynek winiarni. 

Dla osób chcących zatrzymać się nad Zalewem Zemborzyckim na dłużej okolica oferuje noclegi. Noclegi nad Zalewem Zemborzyckim oferuje kilkanaście punktów. Od małych tanich domków kempingowych po luksusowe pokoje z pełnym wyżywieniem w hotelach i zajazdach dla najbardziej wymagających turystów. 

Przedstawiona powyżej fotografia została wykonana przez Michała Nawrockiego www.gagarin.org.pl 

Po więcej wyczerpujących informacji zapraszam na stronę www.zalewzemborzycki.hpark.pl 

 

Lubelska Galeria


logo mini kinobajkalogo mini teatrmuzycznydom tu i teraz 2multikino-logo


 logo nowe poznajlublin pl        ...od września 2012

email logo Pytania, sugestie? Zapraszam do kontaktu: grupavinci(małpka)op.pl  Polub nas  facebook logo   

PoznajLublin.pl jest prywatnym portalem informacyjno-turystycznym w żaden sposób nie związanym z Urzędem Miasta Lublin i innymi podobnymi organami publicznymi.

PoznajLublin.pl zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych w portalu www.poznajlublin.pl jest zabronione bez zachowania warunków korzystania z treści. 
Podstawa prawna: art. 25 ust. 1 pkt 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W celu wykorzystania treści i zdjęc należy uzyskać zgodę twórcy PoznajLublin.pl