panorama lublin

 

Kot w butach Lublin

integral ulotka 01

Jeżeli jesteś fanem ASG czyli air soft gun to świetnie się składa. Jesteśmy już w Lublinie i organizujemy imprezy okolicznościowe oraz survivalowe imprezy integracyjne. Zapewniamy umundurowanie oraz sprzęt. Czas spędzony z nami podczas walk ASG to niezapomniane przeżycie. Dla grup zorganizowanych oferujemy zniżki. 

Air Soft Gun, czyli ASG. Nazwa ta pochodzi od replik broni palnej które strzelają plastikowymi kulkami. Repliki tej broni są zazwyczaj wykonane w skali 1:1, które strzelają kulkami 6mm. Prawo polskie repliki takie kwalifikuje nie jako broń chociaż ich działanie jest takie same jak broni pneumatycznej ponieważ do nadania siły lotu kulce służy sprężone powietrze lub gaz. 

Broń taka wykorzystywana jest podczas rozgrywek airsoftowych które są imitacją pola walki.

Na świecie tego rodzaju hobby jest już bardzo popularne. Organizowane imprezy dochodzą nawet do kilkuset osób. W Polsce nie jest jeszcze na tyle mocno rozpowszechnione. Organizowane są zloty pasjonatów z całego kraju a także z poza jego granic. Ten sport nie ma formy zawodów, a raczej są to spotkania osób z tą samą pasją na których organizowane są scenariusze o charakterze militarnym. Jest to dobra zabawa w doborowym oraz kulturalnym towarzystwie.

Pomimo iż airsoft to różne formy zabawy, dla jednych to zwykła zabawa i pasja, dla drugich element szkolenia paramilitarnego. Na polu walki można spotkać przedstawicieli jednych jak i drugich zwolenników tego sportu.

Airsoft jest wspaniałym rozwiązaniem dla osób szukających dobrej rozrywki oraz alternatywą do droższego i niekiedy nieosiągalnego paintballu.

Już za jedyne 30 pln można wypożyczyć sprzęt potrzeby do tej wspaniałej zabawy, a już po pierwszej wizycie u każdego bez względu na zainteresowania oraz płeć zasieje się ziarno, które nie pozwoli nam przejść obojętnie i będziecie chcieli więcej!!!

Dzięki realistycznie wyglądającym replikom uczestnicy pozwalają sobie na przeniesienie się w inną rzeczywistość w której zawsze zwycięża klimat.

ASG to przed wszystkim dobra zabawa, ale odbywa się jednak poprzez zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń ciała, posługujemy się replikami które nieodpowiednio użyte lub w specyficznych warunkach i zaniedbaniach uczestników mogą doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu.

Podstawową i nagminnie przypominaną rzeczą jest używanie ochrony oczu. W naszej firmie uczestnicy otrzymują pełne umundurowanie, gogle ochronne oraz maski na twarz. Wszystko po to aby  nic nie mogło zakłócić atmosfery dobrej zabawy.

Przyjmuje się również że w tej formie zabawy mogą wziąć udział osoby które ukończyły 16 rok życia. To wszystko jeżeli chodzi o kwestie samej rozgrywki.

Kwestie dotyczące użytkowania broni i obchodzenia się z nią wyjaśniane są przed samą rozgrywką. Każdy uczestnik przechodzi szkolenie BHP.

Rodzaje replik

Repliki można podzielić według typów. Pierwszy typ to napęd, a drugi to rodzaj broni. Jeżeli chodzi o rodzaj to skupiamy się na technologii broni ostrej. Mamy więc pistolety, pistolety maszynowe, karabiny szturmowe i karabiny snajperskie oraz ciężkie karabiny maszynowe i granatniki. Rozróżnienie broni według napędu ma związek z zastosowanym w danej replice sprężyny, gazu i elektryczności.

Repliki sprężynowe

To takie repliki gdzie kulka zostaje wprawiona w ruch przez tłok napędzany sprężyna naciąganą ręcznie, tzw. pompka. By oddać strzał użytkownik musi ręcznie naciągnąć sprężynę. Ten typ zastosowany jest w najtańszych replikach i stosunkowo mała siła sprężyny powoduje słaby zasięg skuteczny amunicji (zazwyczaj do 20m). Niska jest również szybkostrzelność spowodowana tym, że sprężyna musi być naciągana ręcznie. Repliki te mają jednak ta zaletę, że są tanie i mogą być używane bez względu na warunki pogodowe czy środowiskowe. Nie ma znaczenia jaka jest temperatura otoczenia, czy pada deszcz lub śnieg, broń sprężynowa działa zawsze tak samo (no może z pewnymi rzadkimi wyjątkami). Osoby które chcą posunąć się nawet do używania jej w wodzie nie powinny mieć z tym problemu.

Repliki gazowe

Działają one wykorzystując do napędu kulek sprężonego gazu przeznaczonego dla replik ASG, tzw. GreenGas. Użycie sprężonego gazu powoduje że broń może strzelać w trybie półautomatycznym lub automatycznym. Jest to niewątpliwa przewaga nad replikami sprężynowymi, która w połączeniu z wyraźnie większym skutecznym zasięgiem rażenia (nawet do 30m) stawia ten rodzaj replik przed sprężynowymi. Lecz nie są one bez wad. Dwie cechy powodują że repliki gazowe nie są idealnym wyborem. Po pierwsze GreenGas kosztuje ok. 50zł. A i to zależy ile strzelamy i jaką mamy “broń”. Są modele oszczędniejsze, często strzelające słabiej i te strzelające lepiej, dalej (a często i w trybie automatycznym) które zużywają więcej gazu. Inną wadą tego rodzaju replik jest to, że działają słabiej lub w ogóle nie działają w niskich temperaturach. Związane jest to oczywiście z użyciem sprężonego gazu. W tym rodzaju replik rzadko można spotkać repliki broni długich, (karabinów). Najczęstsze są tu pistoletu, od najmniejszych do tych najbardziej okazałych, np. Desert Eagle, które działają w trybie półautomatycznym.

Repliki elektryczne

Najdoskonalszym rodzajem replik ASG pozostaje broń, gdzie tłok napędzany jest elektrycznie, tzw. AEG. Zasięg tych rodzajów replik waha się od. 35 do 50m, a w przypadku replik karabinów snajperskich nawet 100m. Zazwyczaj “broń” ta wyposażona jest w możliwość strzelania pełnymi seriami, z wyjątkiem niektórych karabinów snajperskich. Jako że “broń” napędzana jest przez silnik który czerpie energię z akumulatora, koszt jej używania jest relatywnie niski i ogranicza się do poboru prądu z gniazdka. Jednakże ten rodzaj replik posiada jedną wadę, która powoduje że nie jest to typ najczęściej spotykany w bitwach w naszym kraju – cenę.

Mimo wszystko popularność airsoftu wzrasta, a scenariusze na airsoftowych spotkaniach przybierają coraz to atrakcyjniejsze formy. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do dołączenia do grona maniaków airsoftu.

Lubelska Galeria


logo mini kinobajkalogo mini teatrmuzycznydom tu i teraz 2multikino-logo


 logo nowe poznajlublin pl        ...od września 2012

email logo Pytania, sugestie? Zapraszam do kontaktu: grupavinci(małpka)op.pl  Polub nas  facebook logo   

PoznajLublin.pl jest prywatnym portalem informacyjno-turystycznym w żaden sposób nie związanym z Urzędem Miasta Lublin i innymi podobnymi organami publicznymi.

PoznajLublin.pl zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych w portalu www.poznajlublin.pl jest zabronione bez zachowania warunków korzystania z treści. 
Podstawa prawna: art. 25 ust. 1 pkt 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W celu wykorzystania treści i zdjęc należy uzyskać zgodę twórcy PoznajLublin.pl